Na naučné stezce kolem Pernštzejských rybníků narazíte na druhý největší rybník Skříň. Po hrázi směrem k Bukovce nabízí rozmanité pohledy na život vodního ptactva a v tomto období naleznete v…
Nedaleko obce Neratov začíná naučná stezka Pernštejskými rybníky. První a největší z nich se nazývá ROZHRNA. Kolem naučné ztezky můžeme pozorovat spousty živočichů a vodního ptactva....https://www…
Dvacet pět kilometrů dlouhý Hřebečský hřbet se v západním směru pozvolna svažuje ke Svitavám, ve východním směru pak strmě padá do Moravskotřebovské kotliny. Do ní se návštěvník může kochat pohledy…
Strážný vrch (610 m n. m.) je součástí Hřebečského hřbetu na pomezí Čech a Moravy. Vrch se stal více vyhledávaným po roce 2010, kdy na něm byla v rámci projektu Hřebečské důlní stezky postavena…
Pašeráckou lávku najdete na naučné stezce Zemská brána. Přes Divokou Orlici vede asi 1 kilometr po proudu směrem od Zemské brány. Původně na stejném místě stávala lávka pro pěší, aby se obyvatelé…
Naučná stezka Zemská brána začíná u Zemské brány (článek) a vede po modré turistické značce údolím Divoké Orlice do Klášterce nad Orlicí. Přesněji, k letnímu táboru nad Kláštercem. Je dlouhá 3…
Prvorepubliková pevnost Hanička nám připomíná skvělé opevnění našeho pohraničí v Orlických horách na sklonku 30. let. Své jméno dostala podle dnes již neexistující osady z roku 1790. Hanička je…
Rokytnice v Orlických horách byla založená roku 1260. Městem se stala roku 1971. Dojedete sem vlakem z Doudleb nad Orlicí nebo autobusem ze Žamberku. Odtud se může pokračovat různými směry za…
Klášterec nad Orlicí patří k nejstarším obcím východních Čech. Původně se jmenoval Orlitz, Clausterum. Biskup Tobiáš z Bechyně schválil řádu Křižovníků koncem 13. století stavbu kláštera. Své…
Zemská brána je skalnatý úsek v údolí Divoké Orlice. Pod osadou Čihák se nachází snížený hřbet Orlických hor, říká se mu Mladkovská vrchovina. Řeka tady vyhloubila údolí v migmatech (pevných, ale…